Z a p r a s z a m  na II Sesję Rady Powiatu Niżańskiego, która odbędzie się
w dniu 7 grudnia 2018 r. (piątek) o godz. 9.00 w auli Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku (ul. Sandomierska 1).

Porządek obrad:

1. Otwarcie obrad Sesji Rady Powiatu Niżańskiego.
  2. Przyjęcie protokołu z I Sesji Rady Powiatu Niżańskiego.
  3. Sprawozdanie Przewodniczącego Zarządu o pracach Zarządu w okresie międzysesyjnym.
  4. Zapoznanie się z opracowaniem Podkarpackiego Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska pn. „Stan środowiska w powiecie niżańskim
    w 2017 roku”.
  5. Zapoznanie się z informacją Podkarpackiego Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Roślin i Nasiennictwa o realizacji zadań w 2017 r. i w I półroczu 2018 r. na terenie powiatu niżańskiego.
  6. Przedyskutowanie projektu i podjęcie uchwały Rady Powiatu Niżańskiego
    w sprawie powołania Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu Niżańskiego.
  7. Przedyskutowanie projektu i podjęcie uchwały Rady Powiatu Niżańskiego
    w sprawie powołania Komisji Skarg, Wniosków i Petycji Rady Powiatu Niżańskiego.
  8. Przedyskutowanie projektu i podjęcie uchwały Rady Powiatu Niżańskiego
    w sprawie powołania stałych komisji, ich składów osobowych oraz określenia przedmiotu ich działania.
  9. Przedyskutowanie projektu i podjęcie uchwały Rady Powiatu Niżańskiego
    w sprawie wskazania Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Niżańskiego uprawnionego do delegowania Przewodniczącego Rady Powiatu Niżańskiego w podróż służbową.
  10. Przedyskutowanie projektu i podjęcie uchwały Rady Powiatu Niżańskiego
    w sprawie delegowania dwóch radnych do składu Komisji Bezpieczeństwa i Porządku w Nisku oraz określenia zasad zwrotu wydatków członkom komisji i osobom powołanym do udziału w jej pracach.
  11. Przedyskutowanie projektu i podjęcie uchwały Rady Powiatu Niżańskiego w sprawie wyboru przedstawicieli oraz powołania Rady Społecznej Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Nisku.
  12. Przedyskutowanie projektu i podjęcie uchwały Rady Powiatu Niżańskiego w sprawie ustalenia wynagrodzenia dla Starosty Niżańskiego.
  13. Przedyskutowanie projektu i podjęcie uchwały Rady Powiatu Niżańskiego zmieniającej uchwałę w sprawie określenia środków z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na realizację zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych na rok 2018.
  14. Przedyskutowanie projektu i podjęcie uchwały Rady Powiatu Niżańskiego zmieniającej uchwałę w sprawie nadania Statutu Samodzielnemu Publicznemu Zespołowi Zakładów Opieki Zdrowotnej w Nisku.
  15. Przedyskutowanie projektu i podjęcie uchwały Rady Powiatu Niżańskiego w sprawie ustalenia rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie powiatu niżańskiego na 2019 rok.
  16. Przedyskutowanie projektu i podjęcie uchwały Rady Powiatu Niżańskiego w sprawie programu współpracy Powiatu Niżańskiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2019 rok.
  17. Interpelacje i zapytania radnych.
  18. Wolne wnioski i informacje.
  19. Zamknięcie obrad Sesji.

Przewodniczący Rady

Sylwester Daśko