7 czerwca 2017 r. w Regionalnej Izbie Gospodarczej w Stalowej Woli odbył się Finał V Powiatowego Konkursu „Krok w przyszłość” dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z powiatu stalowowolskiego, niżańskiego i tarnobrzeskiego.

Organizatorem Konkursu było Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Stalowej Woli. Uczniowie wyłonieni w I etapie konkursu prezentowali swoje biznesplany przed konkursowym jury w II etapie. Prace biorące udział w Konkursie, czyli opracowane biznesplany, dotyczyły m.in. zdrowej, ekologicznej żywności, aktywnego spędzania czasu wolnego, dbania o zdrowie i urodę, rozszerzonych usług dla zwierząt, utworzenia przedszkoli czy też domów dla seniorów.

Wyniki V Powiatowego Konkursu „Krok w przyszłośćprzedstawiają się następująco:

I miejsce – Kaja Sierpniak Foodtruck - „Ale Ciacho” – ZSO Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Stalowej Woli,

II miejsce – Dominika Borowiec – Cukiernia Dietetyczna „Sancha” – ZSO Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Stalowej Woli,

III miejsce – Martyna Młynarska – Dom Dziennego Pobytu dla Seniorów „Złote Wzgórza” – Liceum Ogólnokształcące im. S. Czarnieckiego w Nisku.

Do finału Konkursu zakwalifikowała się również uczennica RCEZ w Nisku Svitłana Hontar.

Nagrody dla uczestników Konkursu ufundował m.in. Powiat Niżański.