W sobotę 5 października 2019 r. odbyła się już piąta jubileuszowa edycja biegu na 5 km „NAJEŻONA PIONA”. Bieg odbył się nad zalewem „Przystań” w Jeżowem a jego organizatorem był Jeżowski Klub Biegowy „KLUB MATIEGO”, wspierany przez Stowarzyszenie „Kobiety z Pasją” oraz Uczniowski Klub Sportowy Jeżowe Centrum. Impreza biegowa, bardzo profesjonalnie przygotowana i przeprowadzona, odbyła się podczas pikniku rodzinnego „Pożegnanie Lata”.

W tym roku po raz pierwszy bieg odbył się z profesjonalnym pomiarem czasu. Wzięło w nim udział 62 zawodników, nie tylko z Powiatu Niżańskiego, ale także z Dębicy, Stalowej Woli, Nowej Sarzyny, Rzeszowa oraz innych okolicznych miejscowości.  Najsilniejszą grupę stanowili biegacze z gminy Jeżowe.

Nad biegiem patronat sprawował Starosta Niżański Robert Bednarz. Każdy z zawodników otrzymał pamiątkowy medal, a zdobywcy trzech pierwszych miejsc puchary, ufundowane m. in. przez Powiat Niżański, które biegaczom wręczał Starosta Niżański.

Miejsce pierwsze w kategorii kobiet zajęła Barbara Zając z Niska, miejsce drugie Barbara Skrzypczak ze Stalowej Woli, a miejsce trzecie Klaudia Dębiak z Jeżowego.

W kategorii mężczyzn miejsce pierwsze zajął Robert Jargiło z Jastkowic, miejsce drugie Zbigniew Moskal z Niska, a miejsce trzecie Dominik Tutka z Biłgoraja.

Organizatorom biegu, propagującym w ten sposób zdrowy styl życia, należą się słowa uznania i oby było więcej takich imprez w naszym regionie.

Była to bardzo udana impreza, zorganizowana już po raz piąty, która na stałe wpisała się w kalendarz imprez biegowych naszego regionu.

Zdjęcia: Mateusz Wilczyński