Dnia 2 sierpnia 2019 r. w auli Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku odbyła się nadzwyczajna XII Sesja Rady Powiatu Niżańskiego, zwołana na wniosek Zarządu Powiatu.

Zgodnie z przyjętym porządkiem obrad Rada dokonała zmiany Programu Naprawczego Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Nisku, a także pokryła część straty netto SPZZOZ w Nisku za 2018 rok oraz wyraziła zgodę na zmianę udzielenia poręczenia dla SPZZOZ w Nisku, stanowiącego zabezpieczenie spłaty kredytu.

Realizując przyjęty porządek obrad Rada dokonała zmian w budżecie Powiatu Niżańskiego oraz w Wieloletniej Prognozie Finansowej Powiatu Niżańskiego na lata 2019-2039.

W dalszej części obrad Rada wyraziła zgodę na realizację obywatelskiej inicjatywy wykonania odwodnienia drogi powiatowej Nr 1055R ul. Długa w Nisku.

Ponadto Rada Powiatu Niżańskiego uznała dwie skargi na działalność Starosty Niżańskiego za bezzasadne.