Dnia 25 lipca 2019 r. w Starostwie Powiatowym w Nisku, Starosta Niżański Robert Bednarz oraz Wicestarosta Adam Mach podpisali umowę z Konsorcjum firm: Lider: PBI Infrastruktura S.A., ul. Kolejowa 10E, 23 – 200 Kraśnik, Partner: PBI WMB Sp. z o.o., ul. Błonie 8, 27 – 600 Sandomierz, na realizację zadania pn. „Przebudowa drogi powiatowej Nr 1048R Zdziary – Banachy na odcinku Huta Nowa - Banachy”.

Całkowity koszt inwestycji wynosi 3.403.168,43 zł, z czego 50 % stanowi dofinansowanie ze środków Ministerstwa Infrastruktury z rezerwy subwencji ogólnej. Zadanie będzie realizowane w bieżącym roku kalendarzowym a zakończenie robót planowane jest na koniec października 2019 r.

W ramach realizacji zadania przebudowane zostanie prawie 5 km drogi, co podwyższy jej parametry techniczne i eksploatacyjne. Ponadto, spowoduje bardziej płynne poruszanie się pojazdów, zwiększy komfort jazdy oraz poprawi bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.