Starosta Niżański informuje, że wzorem lat ubiegłych, w dniu 1 sierpnia br. o godzinie 17.00, na terenie powiatu niżańskiego włączone zostaną syreny alarmowe, w celu oddania hołdu uczestnikom oraz cywilnym ofiarom Powstania Warszawskiego, w związku z przypadającą w tym dniu 75 rocznicą godziny „W”, która dała początek temu jednemu z najważniejszych i zarazem tragicznych wydarzeń w najnowszej historii Polski.

Syreny będą uruchomione na czas 1 minuty i będą emitować dźwięk ciągły.

Dla podkreślenia rangi wydarzenia wywieszone zostaną flagi państwowe na budynkach samorządowych i w miejscach publicznych.

Z apelem do podkarpackich samorządów o uruchomienie syren, jak co roku, zwróciła się Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart. Działanie to ma na celu oddanie hołdu i uczczenie pamięci uczestników Powstania Warszawskiego.

Zdjęcie: www.rzeszow.uw.gov.pl