W dniu 21 lipca 2019 roku w Starym Narcie odbyło się poświęcenie i uroczyste przekazanie lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej.

Oficjalne przekazanie poprzedziła Msza Święta w intencji strażaków i ich rodzin, po czym uroczystego przekazania pojazdu dla OSP w Starym Narcie dokonali: Wiceminister Sprawiedliwości Marcin Warchoł, Poseł na Sejm RP Mieczysław Miazga oraz Wójt Gminy Jeżowe Marek Stępak.

Z okazji tej okoliczności przybyli również liczni goście, m. in.: Przewodniczący Rady Powiatu Niżańskiego Sylwester Daśko, Wicestarosta Powiatu Niżańskiego Adam Mach, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Nisku bryg. mgr inż. Krzysztof Skrzypek, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Nisku Gabriel Waliłko, Przewodniczący Rady Gminy Jeżowe Marian Koc wraz z Radnymi, strażacy z jednostek OSP z terenu gminy Jeżowe na czele z prezesami, a także druhowie z OSP Gwoździec.

Samochód poświęcił ks. Adam Stachowicz Proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Nowym Narcie.

Pojazd został zakupiony dzięki wsparciu finansowemu ze środków Ministerstwa Sprawiedliwości oraz Gminy Jeżowe.

Zdjęcia: Gmina Jeżowe