Siedmioosobowa grupa uczennic Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego w Nisku  zakwalifikowała się i wzięła udział w warsztatach chirurgicznych BioMedTech Silesia w Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi w Zabrzu.

Uczestników spotkania powitali dr hab. Zbigniew Nawrat oraz dr Joanna Śliwka. Uczennice  zapoznały się z obsługą robotów chirurgicznych wykorzystywanych w kardiochirurgii podczas skomplikowanych operacji. Ćwiczyły też szycie chirurgiczne na zajęciach prowadzonych przez dr  Joannę Śliwkę. Zapoznały się także z różnymi metodami i technikami posługiwania się narzędziami chirurgicznymi oraz laparoskopowymi.

Wyjazd, dofinansowany ze środków Powiatu Niżańskiego, odbył się w ramach zajęć programowych pod nazwą „Elementy fizyki w medycynie” i był doskonałą okazją do promocji naszego Powiatu. Opiekunem wyjazdu była Marta Kapica – nauczycielka niżańskiego liceum.

Zdjęcia: LO w Nisku