W Powiatowym Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Starosty Niżańskiego, zorganizowanym przez Zespół Szkół w Jeżowem, w dniu 6 kwietnia 2019 r., rywalizowało 6 drużyn. Najlepsze okazały się drużyny z Rudnika nad Sanem. Główny laur przypadł Leśnikowi. Drugie miejsce zajęła drużyna Wikliny.  W finałowym meczu Leśnik zwyciężył w setach 2:0. Trzecie miejsce zdobyła drużyna Bracia z Podkarpacia a na czwartym miejscu uplasowała się ekipa Zarzecze Volley. Ponadto w Turnieju wzięły udział drużyny RNI 07.19 Nisko i drużyna z Ulanowa.

Nagrodzeni zostali również najlepsi zawodnicy Turnieju: Grzegorz Brak (najlepszy blokujący), Kamil Zastawny (najlepszy atakujący), Wojciech Reichert (najlepszy przyjmujący), Łukasz Siudzik (najlepszy rozgrywający) i Bartłomiej Maziarz (najlepszy zawodnik turnieju).

Powiatowy Turniej Piłki Siatkowej zainaugurował Starosta Niżański Robert Bednarz, kierując swoje krótkie wystąpienie do wszystkich jego uczestników i organizatorów. Następnie, wspólnie z dyrektorem Zespołu Szkół w Jeżowem Stanisławem Haduchem, ogłosił początek turniejowych bojów, które zostały przeprowadzone w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Jeżowem i Publicznego Gimnazjum w Jeżowem, wchodzącego w skład Zespołu Szkół w Jeżowem Centrum.

Dyrektor szkoły wystąpił w kilku rolach: gospodarza, sędziego i zawodnika niżańskiej drużyny. Mecze sędziowali także nauczyciele wychowania fizycznego: Dorota Błądek, na której spoczywały najważniejsze zadania organizatorskie, Michał Pisula i Jerzy Horodecki.

Drużyny zostały podzielone na dwie grupy, grano do dwóch wygranych setów, a o kolejności w grupie przesądzała ilość zdobytych punktów, następnie zaś lepszy stosunek małych punktów. Do półfinału awansowali zwycięzcy grup oraz drużyny z drugiego miejsca.

Poziom zawodów był naprawdę dobry, rywalizowano z zaangażowaniem i zgodnie z zasadami fair play, jednak drobnych kontuzji nie dało się uniknąć.

Po finałowym meczu na stole pojawiły się puchary, statuetki oraz nagrody dla najlepszych drużyn i zawodników Turnieju. Na zakończenie Starosta Niżański pogratulował serdecznie najlepszym drużynom i wszystkim uczestnikom Turnieju oraz wręczył, wraz z dyrektorem Stanisławem Haduchem oraz Przewodniczącym Komisji Budżetu i Administracji Rady Powiatu Niżańskiego Andrzejem Tofilskim, który tradycyjnie ufundował statuetki dla najlepszych zawodników Turnieju, ufundowane przez Powiat Niżański nagrody, puchary i dyplomy.

Starosta Robert Bednarz wyraził wdzięczność dyrektorowi Stanisławowi Haduchowi oraz zaangażowanym w imprezę nauczycielom i pracownikom Zespołu Szkół w Jeżowem, za trud organizacyjny włożony w sobotnią imprezę.

Turniej zakończyły sesje zdjęciowe, po których kolejny Powiatowy Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Starosty Niżańskiego przeszedł do historii.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy!!!.

Zdjęcia: Dorota Błądek - ZS w Jeżowem