Początek Nowego Roku to czas licznych koncertów i festiwali, podczas których dzieci, młodzież i dorośli, solo i w zespołach, prezentują wykonania pięknych polskich kolęd i pastorałek.

W niedzielę, 13 stycznia 2019 roku, w Wiejskim Domu Kultury w Bielińcu, odbył się II Festiwal Kolęd, podczas którego wspaniały koncert kolęd dało sześć chórów z całego Podkarpacia: „Gaude Vitae” ze Stalowej Woli, „Alba Cantans” z Rzeszowa, „Gaudete” z Łańcuta, „Echo” z Radomyśla Wielkiego, „Resonante” z Bratkowic i „Canon” z Białobrzegów.

Podczas Festiwalu, licznie zebrani mieszkańcy Bielińca i zaproszeni goście, wysłuchali najpiękniejszych polskich kolęd w różnych opracowaniach i wykonaniach. W finale Festiwalu połączone chóry wykonawców zaśpiewały kolędę „Bóg się rodzi”.

Zwycięzcami Festiwalu zostali: Chór „Alba Cantans” z Rzeszowa – miejsce I, Chór „Canon” z Białobrzegów – II miejsce i Chór „Gaudete” z Łańcuta – miejsce III. Specjalne wyróżnienie otrzymał chór „Gaude Vitae” ze Stalowej Woli.

Laureaci otrzymali nagrody pieniężne i statuetki a pozostałe chóry – pamiątkowe statuetki. Nagrody ufundowane przez Powiat Niżański, Gminę i Miasto Ulanów, Zakład Usług Komunalnych w Ulanowie, Nadsański Bank Spółdzielczy i Towarzystwo Przyjaciół Wsi Bieliniec wręczali: Starosta Niżański Robert Bednarz, Przewodniczący Rady Powiatu Niżańskiego Sylwester Daśko i Burmistrz Gminy i Miasta Ulanów Stanisław Garbacz.

Organizatorem Festiwalu było Towarzystwo Przyjaciół Wsi Bieliniec.

Również w tym samym dniu – 13 stycznia, w Rudniku nad Sanem, wzorem lat ubiegłych, odbyło się wspólne kolędowanie w kaplicy Domu Dziecka w Rudniku nad Sanem, w którym uczestniczył Wicestarosta Niżański Adam Mach.

Zdjęcia: Andrzej Capiga www.sandomierz.gosc.pl