„Człowiek bowiem jest tyle wart, ile może pomóc drugiemu”- takie motto przyświecało zorganizowanej po raz pierwszy przez Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku Mikołajkowej Aukcji Bombek, do której przygotowania rozpoczęto od 3 grudnia 2018 r. i z której środki przeznaczone zostały na spełnianie marzeń chorych dzieci w największych szpitalach onkologicznych w Polsce. W akcji uczestniczyli uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły oraz władze samorządowe.

Życzenia z listu do św. Mikołaja zostały spełnione – dodatkowe środki przeznaczono na zakup urządzenia wielofunkcyjnego dla Kliniki Onkohematologii Dziecięcej Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie. W okresie przedświątecznym, dyrektor Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku Wacław Piędel wraz z przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego Andrzejem Pelicem i zastępcą Kamilem Życzyńskim, udali się z tą niezwykłą paczką do Kliniki Onkohematologii Dziecięcej Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie. Potrzeby Kliniki są bardzo duże i dotyczą nie tylko sprzętu medycznego, ale również wyposażenia w niezbędne do codziennego funkcjonowania urządzenia biurowe.