W dniu 28 listopada 2018 roku, podczas ogólnopolskiego spotkania Geodetów Powiatowych w Warszawie, zorganizowanego przez Główny Urząd Geodezji i Kartografii, Geodeta Powiatowy w Nisku Andrzej Nowak, odebrał z rąk Głównego Geodety Kraju Waldemara Izdebskiego, wyróżnienie oraz statuetkę za wkład w rozwój Infrastruktury Informacji Przestrzennej.

Główny Urząd Geodezji i Kartografii wyróżnił trzynaście powiatów, wśród których znalazł się Powiat Niżański!  Powiat nasz otrzymał to wyróżnienie, jako jedyny z powiatów województwa podkarpackiego. Wyróżnienie odebrali również geodeci powiatowi reprezentujący powiaty: miński, pruszkowski, słubicki, łęczycki, łowicki, skierniewicki, wieluński, ciechanowski, sochaczewski, turecki, legionowski, bytowski.

- Otrzymane wyróżnienie to nagroda za współpracę przy rozwoju krajowej infrastruktury informacji przestrzennej – nie kryje radości Geodeta Powiatowy Andrzej Nowak.

Jak podkreślił Główny Geodeta Kraju Waldemar Izdebski: Wyróżnieni to liderzy, którzy życzliwie z nami współpracują i czują się w obowiązku, by to, co realizują w powiatach, było dostępne również na poziomie krajowym.

Starosta Niżański Robert Bednarz pogratulował wyróżnienia wszystkim pracownikom Wydziału Geodezji i Gospodarki Gruntami Starostwa Powiatowego w Nisku.

- Tak duże osiągnięcie to sukces całego zespołu niżańskiej geodezji, który pomimo wielu problemów, z jakimi spotyka się na co dzień, realizuje spoczywające na nim zadania w sposób zasługujący na wyróżnienie i bycie liderem w rozwoju Infrastruktury Informacji Przestrzennej – mówi Starosta.