W dniu 4 listopada br. odbył się spektakl patriotyczno-religijny, poświęcony udziałowi szlacheckiego rodu Tarnowskich w walkę o wolną Polskę.

Spotkanie, które zorganizowało Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe „Rudnickie Orlęta” oraz „Małe Orlęta”, zorganizowano w kościele Matki Bożej Fatimskiej w Nisku. Rozpoczęło się ono Koncertem Muzyki i Poezji im. Władysława Tarnowskiego, po którym ks. Adam Kochmański, proboszcz tej parafii, przewodniczył Eucharystii odprawionej za Ojczyznę. Proboszcz przypomniał historię rudnickich „Orląt”, mówił też o ich obecnej działalności.

Patronat honorowy na uroczystością objęli Biskup Sandomierski Krzysztof Nitkiewicz, Posłowie na Sejm RP: Jarosław Kaczyński i Mieczysław Miazga, Starosta Niżański Robert Bednarz i Ks. Adam Kochmański - proboszcz parafii p.w. Matki Bożej Fatimskiej w Nisku. Wzruszona uroczystością była uczestnicząca w niej przedstawicielka rodziny Tarnowskich, prawnuczka słynnego w całej Galicji hrabiego profesora Stanisława Tarnowskiego – p. Aleksandra Tarnowska, która mówiła o miłości swojej rodziny do ojczyzny.

Spotkanie, zakończył wyjazd na cmentarz parafialny w Rudniku nad Sanem i zapalenie zniczy na grobach Stanisława i Ady Tarnowskich.

W uroczystości uczestniczyli również Posłowie na Sejm RP: Mieczysław Miazga i Halina Szydełko, Wicewojewoda Podkarpacki Lucyna Podhalicz, przedstawiciel Kuratorium Oświaty w Rzeszowie Dariusz Bździkot - kierownik Oddziału Nadzoru Pedagogicznego w Tarnobrzegu i radny – elekt Rady Powiatu Niżańskiego Sylwester Daśko.