23 września 2018 roku, na boisku SKS „Galena” Racławice, młodzi piłkarze z Football Academy Nisko świętowali 5 urodziny szkółki i jej działalności w gminie Nisko. Tego dnia w Racławicach gościł lemur Julek z Madagaskaru – maskotka Football Academy.

Podczas imprezy dzieci miały możliwość korzystania z bubble football, grila oraz mnóstwa małych boisk do gry w piłkę nożną. Oczywiście nikt sobie nie wyobraża urodzin bez tortu, więc po części oficjalnej nastąpił poczęstunek urodzinowym tortem.

Całość imprezy zwieńczył mecz, Kadra Trenerska Football Academy Nisko kontra Rodzice, który wywołał emocje niczym w finale Mistrzostw Świata.

W uroczystości wziął udział Członek Zarządu Powiatu Niżańskiego Józef Sroka, który złożył zawodnikom Football Academy życzenia z okazji 5 urodzin ich szkółki oraz wręczył młodym sportowcom piłki do gry.

Football Academy to innowacyjna, rozwijająca się sieć szkółek piłkarskich dla dzieci i młodzieży, działająca na terenie Polski i Wielkiej Brytanii. Liczy ponad 150 ośrodków, w których trenuje ponad 10 tysięcy młodych adeptów oraz adeptek piłki nożnej.

Podstawą działalności Football Academy są ogólnopolskie szkółki piłkarskie dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat.