W ramach realizacji projektu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 pn. „Doposażenie SPZZOZ w sprzęt i aparaturę medyczną celem poprawy bezpieczeństwa i jakości udzielanych świadczeń zdrowotnych oraz poprawy dostępności do diagnostyki i nowoczesnych procedur medycznych”, został zakupiony kolejny nowy sprzęt medyczny, w tym:

• aparat anestezjologiczny
  • laparoskop ginekologiczny
  • laparoskop chirurgiczny
  • artroskop
  • napędy ortopedyczne
  • narzędzia chirurgiczne dla ortopedii
  • aparaty KTG z telemetrią.

Ponadto ucyfrowiono diagnostykę obrazową i wyposażono sale pooperacyjne w oddziale chirurgicznym i ortopedycznym w łóżka, kardiomonitory z centralą monitorującą parametry życiowe, pompy infuzyjne, ssaki i defibrylatory;

Zakup sprzętu diagnostycznego został sfinansowany w 85% ze środków Unii Europejskiej i w 15% ze środków Powiatu Niżańskiego.

Celem realizowanego projektu jest, poprawa bezpieczeństwa udzielanych świadczeń zdrowotnych i ich jakości oraz poprawa dostępności mieszkańców powiatu niżańskiego do diagnostyki i nowoczesnych procedur medycznych.