Rok 2018 jest rokiem obchodów 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Przypadająca setna rocznica skłania nas do wielu refleksji, a także przypomina nam o historii naszego kraju. Daje świadectwo o niezłomności i niegasnącym duchu walki Polaków, o których winniśmy zawsze pamiętać.

W związku z tym Starosta Niżański Robert Bednarz zaprasza osoby, które wyraziły chęć udziału w pracach Komitetu Organizacyjnego Powiatowych Obchodów 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości, jak również osoby zainteresowane włączeniem się w organizację tak wzniosłego wydarzenia na spotkanie, które odbędzie się dnia 7 marca 2018 r. (środa) o godz. 14.30 w Auli Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku, mające na celu omówienie oraz wypracowania wspólnych działań organizacyjnych.

Udział w tak ważnym wydarzeniu jest niejako obowiązkiem nas Polaków, cieszących się wolnością, jest również wyrazem oddania pamięci i czci tym, którzy walczyli o naszą wolność, o niezależną Polskę.

Tą ważną dla nas Polaków rocznicę, z inicjatywy Starosty Niżańskiego Roberta Bednarza, uczczą wspólnie wszystkie samorządy powiatu niżańskiego.