W piątek, 8 września 2017 roku, w Gminnym Ośrodku Kultury i Rekreacji w Jarocinie odbyła się piąta edycja „Dni Fotografii Przyrodniczej Ziemi Niżańskiej”. Tego dnia podsumowano konkurs fotograficzny „Latające cuda natury”.

Organizatorem konkursu było Centrum Edukacji Ekologicznej Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji w Jarocinie. Patronat nad konkursem objęli: Starosta Niżański Robert Bednarz, Związek Polskich Fotografów Przyrody Okręg Roztoczańsko - Podkarpacki oraz Stalowowolskie Stowarzyszenie Fotograficzne „Animus”. Fundatorem trzech głównych nagród był Powiat Niżański, a wręczał je w imieniu Starosty, Wicestarosta Niżański Adam Mach.

Konkurs ten zawsze cieszy się ogromnym zainteresowaniem nie tylko mieszkańców powiatu niżańskiego, ale przyciąga do Jarocina także miłośników fotografii z całej Polski.

Do konkursu nadesłano 134 prace, z czego 36 z nich znalazło się na wystawie. Jury w składzie Krzysztof Celuch, Maja Celuch, Marta Krawczyk i Joanna Szymczuch  nagrodziło 3 fotografie, a 4 przyznało wyróżnienie.

Zwycięzcami tegorocznej edycji zostali: Łukasz Gwiździel z Debrzna za fotografię „Podwójny krzyk”, Karol Grabski z Gniezna za pracę „W płomieniach poranka” oraz Paweł Wrona z Wierzchosławic za zdjęcie „Cisza”. Z kolei wyróżnienie otrzymała Kamila Chojnacka za fotografię „W locie”, Wojciech Smółkowski za zdjęcie „Pomagier”, Inka Wieczeńska za pracę „Mam cię” i Mateusz Piesiak za zdjęcie „Akrobaci”.

Podczas podsumowania konkursu swój dorobek artystyczny zaprezentowali fotografowie z Ostrowca Świętokrzyskiego: Joanna Szymczuch, Jarosław Wójcik, Paweł Jadach i Andrzej Łada.

Piękne i przykuwające uwagę fotografie ptaków oraz owadów można oglądać na wystawie w Gminnym Ośrodku Kultury Sportu Turystyki i Rekreacji w Jarocinie od 8 września do 31 października tego roku.

Fot. GOKSTiR Jarocin