W niedzielę, 3 września 2017 roku, na Kompleksie Sportowo – Rekreacyjnym w Harasiukach, odbyła się organizowana rokrocznie impreza plenerowa „Grzyby – Harasiuki”.

Jej organizatorami byli Wójt Gminy Harasiuki, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Harasiukach i Dyrektor Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie. Powiat Niżański na „Grzybach” reprezentowali: Starosta Niżański Robert Bednarz, Wicestarosta Adam Mach, Przewodniczący Rady Powiatu Niżańskiego Janusz Nawrocki i Wiceprzewodniczący Rady – Jan Połeć.

Dla licznie zgromadzonej publiczności organizatorzy przygotowali wiele atrakcji oraz imprez towarzyszących. Była między innymi degustacja zupy grzybowej i potraw regionalnych. Nie zabrakło także wystaw malarstwa, konkursów kulinarnych, a dla najmłodszych przygotowano wesołe miasteczko.

W czasie imprezy otwarto wystawę Wojewódzkiego Konkursu Fotograficznego „Piękno Podkarpacia” oraz wręczono nagrody jego laureatom.

Na scenie mogliśmy zobaczyć program dla dzieci „Mądry dzieciak”, a także występ kabaretu „Szara Eminencja”. Bogatą część muzyczną zapewnił zespół „Lesioki” i występ Kapeli Zwierzynieckiej. Gwiazdą wieczoru tegorocznych Grzybów był „Paweł Stasiak z Zespołem Papa D.” Na zakończenie zgromadzona publiczność bawiła się pod gwiazdami z zespołem „Exciter”.

Fot.: harasiuki.pl