22 czerwca 2017 roku stalowowolskie Wydawnictwo Sztafeta świętowało 25-lecie działalności. To firma z ponad 20-letnią bogatą tradycją, która została powołana do wydawania lokalnej gazety, a obecnie jest jedną z największych i najstarszych oficyn wydawniczych na Podkarpaciu.

Nakładem Wydawnictwa Sztafeta ukazało się ponad 200 książek traktujących o historii regionu, w tym również Powiatu Niżańskiego.

Wydawnictwo Sztafeta jest wydawcą tygodnika „Sztafeta” i wielu publikacji regionalnych.  Tygodnik „Sztafeta” corocznie obejmuje patronatem medialnym imprezy kulturalno-sportowe i jubileusze. W północnej części województwa podkarpackiego „Sztafeta” jest największą i najdłużej działającą na rynku oficyną wydawniczą. Sztafeta zrealizowała również kilka filmów historycznych i dokumentalnych.

Powiat Niżański od początku swego istnienia, czyli od 1999 roku, stale współpracuje z Wydawnictwem Sztafeta, które trwale wpisuje się w historię naszego Powiatu.

Wydawnictwo od zawsze to było związane ze Stalową Wolą i właśnie tam, w Spółdzielczym Domu Kultury wszyscy, którzy byli z nim związani świętowali srebrny jubileusz.

Wśród licznie zaproszonych na uroczystość gości, był również Starosta Niżański Robert Bednarz, który na ręce Prezesa Wydawnictwa Pani Lilii Witkowskiej przekazał najlepsze życzenia, okolicznościowy grawerton oraz gratulacje.

Obchody srebrnych godów Sztafety uświetnił występ muzyczny uczniów oraz nauczycieli z Państwowej Szkoły Muzycznej w Stalowej Woli. Dionizy Garbacz, główny twórca Wydawnictwa Sztafeta, przybliżył historię jego powstania, po czym wszyscy zaproszeni goście mogli wznieść toast szampanem i spróbować jubileuszowego torta.

Fot. Paweł Brzozowski www.sztafeta.pl

(zdjęcia do wykorzystania tylko przez Powiat Niżański)