W pierwszą niedzielę czerwca 2017 roku, odbył się II Charytatywny Maraton Zumba dla Zoi, który został zorganizowany w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku.

Akcja charytatywna, nad którą honorowy patronat objął Starosta Niżański Robert Bednarz dedykowana była tym razem chorej córeczce nauczycielki RCEZ.

Dziewczynka urodziła się z zespołem różnych schorzeń, w tym ze skomplikowaną wadą serca. W geście solidarności dyrektor RCEZ Wacław Piędel oraz nauczyciele, rodzice i uczniowie, podjęli inicjatywę, której celem była zbiórka funduszy na leczenie i rehabilitację Zoi.

Podczas Maratonu odbywał się kiermasz rękodzieła artystycznego, zorganizowany przez Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych „Przystań” z Ulanowa, z którego dochód również przeznaczono dla chorej dziewczynki.

Organizacji Maratonu patronowała Fundacja Dzieciom „Zdążyć z pomocą”, na której konto zostaną wpłacone pieniądze zebrane w niedzielne popołudnie.

Dzięki obecności instruktorów, wszystkich uczestników Maratonu, hojności darczyńców oraz wsparciu Powiatu i Gmin powiatu niżańskiego oraz lokalnych firm udało się zebrać około 6 tysięcy zł, za co wszystkim organizatorzy serdecznie dziękują.

Maraton obserwowali Starosta Niżański Robert Bednarz, Wicestarosta Adam Mach, Dyrektor RCEZ w Nisku Wacłąw Piędel, Wicedyrektor Anna Brak i nauczyciele RCEZ: Anna Pucko i Joanna Czubat-Szlendak.