W dniu 31 marca 2017 roku podczas uroczystej zbiórki w Komendzie Powiatowej PSP w Nisku obowiązki Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Nisku przyjął bryg. mgr. inż. Krzysztof Skrzypek, który został powołany na to stanowisko przez Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, zastępując st. bryg. Roberta Napieracza, który 20 stycznia br. przeszedł na emeryturę.

W uroczystości, oprócz licznie przybyłych gości, uczestniczył również Starosta Niżański Robert Bednarz, który gratulował awansu nowemu szefowi niżańskich strażaków, który jest nie tylko powodem do ogromnego zadowolenia, ale i wielkim zobowiązaniem wobec społeczeństwa.

Nowy Komendant Powiatowy PSP w Nisku, służbę w ochronie przeciwpożarowej rozpoczął w 1989 r., jako słuchacz Szkoły Głównej Służby Pożarniczej. Od 1999 r. został przeniesiony do nowo powstałej Komendy Powiatowej PSP w Nisku, gdzie pracuje do chwili obecnej. Od dnia 1 marca 2015 r. pracował na stanowisku Zastępcy Komendanta Powiatowego a z dniem 21 marca 2017 r. został powołany przez Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP na stanowisko Komendanta Powiatowego PSP w Nisku.

Fot. KP PSP w Nisku