W niedzielę, 24 września 2017 roku, w Jeżowem, odbyło się poświęcenie samochodu ratowniczo-operacyjnego, który otrzymała niedawno miejscowa jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej. Nowy pojazd zastąpił mocno zużytego Daewoo Lublina III, który służył strażakom 18 lat. OSP Jeżowe otrzymało nowy lekki samochód operacyjny 14 sierpnia br. Samochód otrzymał imię Maksymilian.

Uroczystości rozpoczęła msza święta o godz. 13.00 w kościele Narodzenia NMP w Jeżowem. Dalsza ich część miała miejsce na placu obok Domu Strażaka, gdzie wręczone zostały odznaczenia i medale dla wyróżniających się druhów oraz przekazanie Strażakom, przez Dyrektora WORD w Tarnobrzegu Kamila Kalinkę, torby medycznej PSP-R1 ufundowanej przez WORD Tarnobrzeg.

Nowy lekki samochód ratowniczo-operacyjny (GLM) marki Fiat Ducato dostarczyła do jeżowskiej jednostki firma Auto-Res spółka z.o.o. z Pogwizowa Nowego. Władze gminy, druhowie z OSP Jeżowe oraz przedstawiciel firmy Auto-Res, dokonali odbioru samochodu.

Poświęcenia samochodu dokonał proboszcz Parafii Narodzenia NMP w Jeżowem, ks. Krzysztof Pałac.

W uroczystościach wzięli udział m.in.: przedstawiciele władz samorządowych gminy Jeżowe, licznie zaproszeni goście, Komendant Powiatowy PSP w Nisku bryg. Krzysztof Skrzypek i Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Nisku dh Gabriel Waliłko.

Powiat Niżański reprezentował Starosta Niżański Robert Bednarz i Przewodniczący Komisji Rewizyjnej – Radny Rady Powiatu Niżańskiego Tomasz Kozak. Starosta pogratulował strażakom nowego nabytku, wyrażając jednocześnie swoje zadowolenie, że druhowie z OSP Jeżowe będą dysponować nowym lekkim samochodem ratowniczo-operacyjnym, który będzie wykorzystywany do akcji ratowniczych. Starosta podziękował również Strażakom za ich gotowość do niesienia pomocy i zaangażowanie, będące źródłem osobistej satysfakcji i społecznego uznania.