Dnia 28 grudnia odbyła się ostatnia w 2018 r. Sesja Rady Powiatu Niżańskiego.

Zgodnie z przyjętym porządkiem obrad, Rada zatwierdziła plany pracy na 2019 r.: Rady Powiatu Niżańskiego, Komisji Rewizyjnej oraz przyjęła plany pracy Komisji stałych.

Rada wyraziła zgodę na zawarcie porozumienia z Wojewodą Podkarpackim w sprawie powierzenia wykonywania w imieniu Wojewody Podkarpackiego niektórych zadań związanych z przeprowadzeniem kwalifikacji wojskowej w 2019 r., zmieniła uchwałę w sprawie określenia środków z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na realizację zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych na rok 2018 oraz ustaliła zasady określania diet dla radnych Powiatu Niżańskiego.

Ponadto wyraziła zgodę na zaciągnięcie zobowiązania ponad rok budżetowy 2018 na realizację zadań pn.: Budowa drogi powiatowej Nr 1070R Bieliny-Nowa Wieś na odcinku Bukowina – Ryczki oraz Przebudowa drogi powiatowej Nr 1069R od drogi 858 – Krzeszów, ustaliła kwotę wydatków budżetowych, które w 2018 r. nie wygasają z upływem roku budżetowego, a także dokonała zmian w budżecie powiatu oraz w wieloletniej prognozie finansowej na lata 2018-2030.

Po zamknięciu obrad III Sesji Rady Powiatu Niżańskiego, odbyło się spotkanie opłatkowe, w którym uczestniczyli Radni Powiatu, kierownicy jednostek organizacyjnych, służb, inspekcji i straży, naczelnicy Wydziałów Starostwa Powiatowego w Nisku oraz zaproszeni goście.

Po uroczystym powitaniu, krótkim podsumowaniu i podziękowaniu za pracę w roku 2018 oraz złożeniu życzeń noworocznych przez Starostę Niżańskiego Roberta Bednarza, w świąteczny nastrój wprowadziło zebranych wspólne zaśpiewanie kolędy i odczytanie fragmentu Pisma Świętego przez Wicestarostę Adama Macha.

Następnie Ksiądz Kanonik dr Kazimierz Hara – Proboszcz Parafii pw. Św. Józefa w Nisku, po wspólnej modlitwie, pobłogosławił opłatki. Po tak uroczystym rozpoczęciu nastąpiło indywidualne składanie życzeń i dzielenie się opłatkiem.