W Rudniku nad Sanem zakończyła się 28 edycja Ogólnopolskiego Kolonijno-Wypoczynkowego Turnieju Szachowego pod patronatem Starosty Niżańskiego Roberta Bednarza oraz Burmistrza Gminy i Miasta Rudnik nad Sanem Waldemara Grochowskiego.

Od lat organizowanie corocznych wakacyjnych zmagań szachistów, to stały punkt w kalendarzu imprez Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rudniku nad Sanem. W tym roku wszyscy, dla których szachy są sportem ważnym, w dniach od 24 czerwca do 2 lipca 2017 roku, walczyli o tytuł najlepszego. W rozgrywkach rywalizowało 84 szachistów w różnym wieku, podzielonych na cztery grupy. W grupie A naprzeciw siebie usiadło 10 graczy, w grupie B – 29, C – 21 i w D – 24.

W grupie A pierwsze miejsce zajęła reprezentantka rudnickiego „Orlika” Barbara Trybowska.  W grupie B na pierwszym miejscu uplasował się Tomasz Pintal ze Stalowej Woli., a w grupie C na pierwszym miejscu znalazł się Piotr Działek z Victoria Stalowa Wola.  W ostatniej grupie D, dominowali zawodnicy UKS GIM „Dwójka” z Tomaszowa Lubelskiego. Zawodnicy z tego klubu zajęli trzy pierwsze miejsca. A byli to: Miłosz Kiełbasa, Kacper Kopek i Stanisław Kot.

Sędziowie zadecydowali, że poziom turnieju był bardzo wysoki i dlatego przyznali wiele wyróżnień, które powędrowały do: Barbary Trybowskiej z UKS „Orlik” Rudnik – najlepszej kobiety w grupie A, Julii Drob z LKSz Lublin – najlepszej kobiety w grupie B i junior, Natalii Słoniec z UKS „Orlik” – najlepszej kobiety w grupie C, Otylii Węgrzyn z UKS GIM „Dwójka” Tomaszów Lubelski – najlepszej kobiety w grupie D, Michała Wąsika i Szymona Wąsika z Rzeszowa – najmłodszych uczestników, Eugeniusza Wrońskiego z rudnickiego „Orlika” – najstarszego uczestnika oraz Zuzanny Walentyn z UKS GIM „Dwójka” Tomaszów Lubelski – miss Turnieju.

Puchary, dyplomy oraz nagrody ufundowane m.in. przez Powiat Niżański, najlepszym wręczali m.in. Wicestarosta Niżański Adam Mach, Burmistrz Gminy i Miasta Rudnik nad Sanem Waldemar Grochowski i Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rudniku nad Sanem Piotr Potocki.

Podczas trwania Turnieju rozegrano również inne turnieje sportowe, towarzyszące Turniejowi Szachowemu, takie jak rozgrywki w piłkę nożną, siatkówkę plażową, koszykówkę, tenis stołowy i tenis ziemny.

Organizatorami Turnieju byli Urząd Gminy i Miasta w Rudniku nad Sanem, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rudniku nad Sanem oraz Miejski Klub Sportowy „ORLIK” z Rudnika nad Sanem.

Szczegółowe wyniki Turnieju przedstawiamy poniżej.