30 maja i 4 czerwca 2017 r. rozegrano XVIII Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego Strażaków PSP w Sporcie Pożarniczym. Pierwszego dnia, na obiektach Ośrodka Szkolenia PSP w Nisku i stadionie MOSiR w Stalowej Woli rozegrano konkurencje indywidualne. W konkurencjach drużynowych strażacy rywalizowali na stadionie w Kolbuszowej w niedzielę, 4 czerwca br.

O puchar najlepszego walczyło ponad 200 zawodników z Komend Miejskich i Powiatowych PSP województwa podkarpackiego. Drużyna Komendy Powiatowej PSP w Nisku stanęła na podium zajmując III miejsce w klasyfikacji drużynowej. Najlepszy wynik końcowy uzyskała drużyna z Krosna, druga była Stalowa Wola.  Startowało 21 drużyn. Zawody były rozgrywane w konkurencjach: pożarniczy tor przeszkód – 100 m, wspinanie po drabinie hakowej na III piętro wspinalni, sztafeta pożarnicza 4×100 z przeszkodami, pożarnicze ćwiczenie bojowe.

W drużynie KP PSP Nisko startowali: kpt. Ireneusz Stafiej, kpt. Akadiusz Bąk, mł. kpt. Mateusz Dec, mł. kpt. Łukasz Padowski, st. asp. Mariusz Zastawny, ogn. Sławomir Nawrocki, sekc. Damian Serafin, sekc. Jocek Krzysztof i str. Wojciech Garbacz.

W trakcie trwania zawodów organizatorzy zapewnili widzom szereg atrakcji. Najmłodsi mogli rywalizować pokonując strażacki tor przeszkód oraz ucząc się udzielania pierwszej pomocy.

W uroczystym zakończeniu Mistrzostw uczestniczyli: Poseł na Sejm RP Zbigniew Chmielowiec – Przewodniczący Parlamentarnego Zespołu Strażaków, Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart, Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl wraz z Wicemarszałkiem Bogdanem Romaniukiem, radna Sejmiku Województwa Podkarpackiego Ewa Draus, przedstawiciele samorządu powiatu kolbuszowskiego ze Starostą Józefem Kardysiem, Podkarpacki Komendant Wojewódzki PSP st. bryg. Andrzej Babiec wraz z zastępcami oraz komendanci miejscy i powiatowi PSP z naszego regionu.

Fot. KP PSP w Nisku