W czwartek, 19 października 2017 roku w Gminnym Centrum Kultury w Ulanowie, odbyły się eliminacje Powiatowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej. Tego dnia przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych oraz domów kultury z powiatu niżańskiego, zaprezentowały swoje umiejętności wokalne.

W tegorocznym konkursie udział wzięło 69 dzieci. Każdy z uczestników, dzięki swoim umiejętnościom wokalnym, przeniósł odbiorców w kolorowy świat dziecięcych marzeń.

Jury miało niełatwe zadanie, ponieważ poziom artystyczny wszystkich występujących był bardzo wysoki. Po obradach, komisja konkursowa w składzie: Sylwia Piotrowska - przewodnicząca, Tomasz Koń oraz Dariusz Banaś, wyłoniła zwycięzców.

W kategorii I – dzieci w wieku przedszkolnym: I miejsce jury przyznało Milenie Majczak z Ochronki w Rudniku nad Sanem. Miejsce II zajęła Julia Pleśniarska z SIL „Przystań” w Ulanowie, a tuż za nią, na miejscu III, uplasowała się Oliwia Sarnikowska z Gminnego Centrum Kultury w Ulanowie.

Z kolei wyróżnienia otrzymały dzieci z Przedszkola Gminnego w Krzeszowie: Olivia GancarzNikola Piróg.

W kategorii II – uczniowie klas I-III SP: komisja konkursowa miejsce I przyznała Oliwii Sarnikowskiej z Niżańskiego Centrum Kultury „Sokół” w Nisku. Na miejscu II znalazła się Zuzanna Ładosz z Publicznej Szkoły Podstawowej w Hucie Krzeszowskiej, a na miejscu III Klaudia Kołpa z Gminnego Ośrodka Kultury w Krzeszowie.

Wyróżnienia otrzymali: Sylwester Góreczny ze Szkoły Podstawowej w Kurzynie Średniej, Katarzyna Tryka z Publicznej Szkoły Podstawowej w Hucie Krzeszowskiej oraz Marlena Miliczek z Gminnego Centrum Kultury w Ulanowie.

W ostatniej, III kategorii – uczniowie klas IV-VI SP: zdaniem jury najlepiej zaśpiewała Weronika Fedan z Gminnego Centrum Kultury w Ulanowie. Tuż za nią, na miejscu II była Lena Sekulska ze Szkoły Podstawowej w Krzeszowie. Natomiast miejsce III otrzymała Nikola Madej z Niżańskiego Centrum Kultury „Sokół” w Nisku.

Wyróżnienia przyznano: Andżelice Guściora z Katolickiego Domu Kultury „ARKA” w Racławicach, Jagodzie Szczębara z Gminnego Ośrodka Kultury w Krzeszowie, Amelii Dąbek z Niżańskiego Centrum Kultury „Sokół” w Nisku oraz Kwartetowi Wokalnemu ze Szkoły Podstawowej w Ulanowie.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Zwycięzcy Festiwalu zaprezentowali się w niedzielę, 22 października podczas Koncertu Laureatów Powiatowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej, który odbył się w Sali Widowiskowej Gminnego Centrum Kultury w Ulanowie.

Tegoroczną edycję Festiwalu Patronatem Honorowym objęli Starosta Niżański Robert Bednarz oraz Burmistrz Gminy i Miasta Ulanów Stanisław Garbacz.

Nagrody młodym artystom ufundował Powiat Niżański oraz Gmina i Miasto Ulanów, a wręczali je Janusz Bronkiewicz – Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Niżańskiego i Mirosław Kus – Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Ulanowie.

Fot.: GCK w Ulanowie